Noorte metsade ajastu

Tiit Siimussaare intervjuu noorte metsade ajastust

Tiit Siimussaar andis veebruari lõpus Äripäeva raadiole intervjuu, milles rääkis nii oma ettevõttest TS-Hydraulic OÜ kui ka metsandusest laiemalt. Tiit rääkis:

Mina arvan, et Eesti metsal läheb hästi. Tänane hinne metsamajandusele päris 5 ei ole, aga 4 võib panna küll. Metsa on majandatud jätkusuutlikult nii riigi kui ka eraomanike poolt. Samas võiks harvendus- ja hooldustöid teha palju rohkem. Lähimatel aastatel võibki ennustada hooldusraiete osakaalu kasvu. Mulle tundub, et oleme praegu noore metsa ajastu algul. 1990ndate algul raiuti palju metsa, suured pinnad tehti lagedaks. See pindala on nüüdseks täitunud noore metsaga, mis on valmis harvenduseks. Harvendus tagab puidu optimaalse juurdekasvu ja kvaliteetsema puidu tulevikus. Meie ettevõte pakub klientidele harvesteri, mis on kõige sobivam just esimese harvenduse ja sanitaarraie tegemiseks. Heal harvendusharvesteril on laiad rehvid, mugav ja vaikne ergonoomiline kabiin, sobiva pikkusega hästi liikuv tõstuk, lai vaateväli. 

Just Sampo Rosenlew suutis omal ajal teha konkurentsivõimelise hinnaga väikse harvesteri, kasutades algul kombainide detaile ja varuosi. Sampo kokkuveotraktorite juures on tähtsaim näitaja masina kaal, et metsa ei tekiks sügavaid roopaid. Operaatorile on oluline ka lai vaateväli. Täna võime öelda, et ainult meie firma pakub Eestis selliseid kergeid professionaalseks kasutuseks mõeldud forvardere

noor mets harvendusraieks

Täispikka intervjuud saad kuulata   Äripäeva raadios.

Noorte metsade ajastu
Scroll to top