AVALEHT TOOTED TEENUSED MEIST KONTAKT PARTNERID
 
 
et |  en |  ru | 

SAMPO ROSENLEW HR46x

Tehnilised näitajad:

Mootor: Agco Power 49 AWF 124kW/2100rpm

Tööpump 140cc - tõhus väiksema kütusekuluga

Kütusepaak 180 l - pikem tankimisintervall

Õlipaak 130 l

Tõhus jahutussüsteem

Uus rotaator BBR08

Uus piduriga riputi BlackBruin

 

Tarneaeg kuni 4 kuud.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  

                                            

 

 

 

 

 

SAMPO ROSENLEW HARVESTER HR46x

HR46x on parim valik harvendusraie tegemiseks. Olles võimsam kui eelkäija HR46, on HR46x varustatud suurema 140-liitrise tööpumbaga ning võimsama Agco Power 49 AWF mootoriga. Need muudatused lisavad võimsust ja vähendavad kütusekulu, mis tähendab ettevõtja jaoks suuremat tulukust.

HR46x jõuülekanne on täielikult hüdrostaatiline, mis tagab kiire sujuva liikumise puude vahel pöörete arvu tõstmata. Käiguvahetused on mitmekiiruselises mootoris elektroonilised ja lisavõimalusena ka automaatsed. Automaatrežiimil töötades on tagatud maksimaalne liikumiskiirus maksimaalsetel pööretel.  

Sampo Rosenlewi harvesteride kabiin asub alati eraldi raamil, seega on kasutajad harjunud mugava ja vaikse töökeskkonnaga. Kõik nimetatud muudatused, madalam pöörete arv, käigukangi eemaldamine kabiinist, mitmed teised antud mudeli uuendused - tulemuseks on uskumatult vaikne kabiin. 

Šassii

Harvendusraie harvester tegutseb noores metsas, mis on suhteliselt tihe. Kvaliteetne harvendusraie nõuab, et masin on väike ja suudab manööverdada väiksel pinnal. Ka masina kaal peab olema võimalikult väike. HR46x vastab sellistele nõuetele. Põhimik on muudetud kergeks, kuid tugevaks. Kitsal harvesteril on 50 kraadi pöörav keskliigend, mis tagab suurepärase manööverdusvõime. Välimine pöörderaadius on 402 cm. Rehvilaius on 500 ja 650 mm vahel.

Jõuülekanne

HR46x jõuülekanne on täielikult hüdrostaatiline. Sellises süsteemis puuduvad purunevad võllid ja hammasrattad. Käiguvahetus mitmekiiruselises radiaalkolbmootoris toimub elektrooniliselt. Mootori pöördemoment on kõrge kohe, kui masin hakkab liikuma. Kuna rattad veerevad kaapimata, ei kahjusta need metsapinnast. Harvesteri manööverdamine on pinnasele ohutu.    


Kabiin

Sampo Rosenlew toodab avaraid vaikseid kabiine. HR46x kabiinist näeb hästi puulatvu, mis on oluline langetatavate puude õigeks valikuks. Kabiin vastab ohutusnõuetele ning on disainitud spetsiaalselt töötamiseks tihedas harvendusraie metsas, kus kasvama jäävaid puid ei tohi kahjustada. Kabiinil on palju detaile, mis muutavad juhi töö lihtsamaks ja mugavamaks.  

Tõstuk

HR46x on varustatud 7,1-meetrise paralleelpoomiga tõstukiga, mille 55 kNm tõstejõud tagab sujuva ja kiire töö. Tõstuk on väga paindlik isegi tihedal langil. Külgkallutus aitab valida õigeid langetatavaid puid, samuti lihtsustab töötamist nõlvadel ja ebatasasel maastikul. Tõstuki  madal asend parandab külgstabiilsust ja nähtavust. 

Lõikepea

Sampo Rosenlew kasutab ainult tunnustatud tootjate kvaliteetseid lõikepäid. Tootemargid on Kesla ja Keto. Harvendusraie puhul peab lõikepea olema väike ja loodud nii, et selle viimine langetatava puu juurde oleks lihtne ja ei kahjustaks kasvama jäävaid puid. Lõikepea tüüp ja lisavarustus valitakse praktilisest vajadusest lähtudes. Näiteks energiapuidu varumiseks lisatakse standardpeale spetsiaalsed lisad või rakendused. 

Mootor

Sampo Rosenlew kasutab pikaajalise kogemusega Soome tootja Agco Power mootoreid. HR46x jõuallikaks on Agco Power 49 AWF diiselmootor. Säästliku mootori madal kütusekulu koos pika hooldusvälbaga tagab väikse töökulu. 124kW mootoril on kõrge pöördemoment just selles vahemikus, kus ta enamasti töötab. Mootori müratase on madal ja tööiga pikk.  

Juhtimissüsteem

Puidu mahtu mõõdab ja lõikepea tööd juhib mõõtesüsteemi arvuti. Kuna klientide vajadused on erinevad, saab Motomiti arvutit varustada erineva tasemega tarkvaraga. Kui kasutatakse funktsioone, mis nõuavad PC tasemel arvutit, lisatakse juhtimissüsteemile ka personaalarvuti. Motomiti arvuti tagab operaatori juurdepääsu kõikidele vajalikele funktsioonidele:

  • järkamise optimeerimine

  • lõikepea juhtimine, kontroll ja veaotsing

  • töötundide arvestus

  • langetatud puidu andmete traadita edastus.

 

 

TEHNILISED ANDMED

Mõõtmed

Tühimass

Pikkus

Laius

Teljevahe

Kliirens

Kõrgus

8000 - 9500 kg

4900 mm

2100 - 2400 mm

2735 mm

670 mm

3200 mm

Mootor

Agco Power

Kütusepaak

49 AWF, 124 kW @ 2100 rpm

180 l

Jõuülekanne

Tüüp

Pöörderaadius

Pöördenurk

Kiirus

Veojõud

Hüdrostaatiline

4020 mm

50°

0-13 km/h

90 kNm

Rattad

Esi- ja tagarehvid

500/70-28, 540/65-28, 650/60-26.5

Hüdrosüsteem

Pump

Õlipaak

Töörõhk

Rexroth A10V0 140cc/ 294 l/min/2100 rpm

130 l

230 bar

Elektrisüsteem

Akud

Laadimisgeneraator

24 V, 2 x 145 Ah

100 A

Tõstuk

Ulatus

Tõstemoment, max

Pöördemoment

7,1 m

55 kNm

17 kNm

Lõikepea

 

Keto 51 Eco Supreme

Kesla 18RH-II

Maksimaalne laasimisläbimõõt 

 

u 320 mm

Mõõtesüsteem

 

Motomit/Technion

Pidurid

Tüüp

Mitmekettalised märgpidurid

Kabiin

 

Standard

Aknad

 

Vaikne ohutu kabiin

FOPS, ROPS, OPS

12 mm polükarbonaat

 

Vaata lisaks:

 www.sampo-rosenlew.fi/en/products/metsakoneet-----/harvesterit--/hr46.html

 

 

 

SAMPO ROSENLEW FR28

 


Sampo Rosenlew on klientide vajadusi arvestades valmistanud kokkuveotraktori FR28, mis on optimaalne harvendusraieks. See 10-tonnise kandevõimega vedaja on täienduseks meie harvesteridele. Masina väike omakaal ning väike pöörderaadius võimaldavad kärmesti ja tõhusalt toimetada puidu metsast tee äärde.

Šassii

Forvarderi FR28 kasutatakse peamiselt noores tihedas metsas. Selleks peab masin olema sobivas mõõdus. Väiksed mõõtmed on seotud optimeeritud kaalujaotusega esi- ja tagasilla vahel. FR28 on suurepärase manööverdusvõimega, pöördenurk kuni 45 kraadi. Põhi on sile isegi mootori all. Forvarderi laius on 2720 mm (rehvid 710/40-22,5). Koorma pikkus 3,8 kuni 4,4 meetrit.


Ülekanne

FR28 on varustatud hüdrostaatilis-mehaanilise ülekandega. Sõidupump käitab mehaanilist käigukasti. Veojõud jagatakse esi- ja tagasilla vahel, lisaks saab veojõudu jagada iga silla vasaku ja parema poole vahel. Tandemteljed tagavad pideva kuni 13-tonnise veojõu.


Kabiin

Sampo Rosenlew toodab avaraid ja vaikseid, laia vaateväljaga kabiine. Kabiin vastab kõikidele ohutusnõuetele ning on disainitud töötamiseks tihedas harvendusraie metsas, kus kasvama jäävaid puid ei tohi kahjustada. Kabiinil on palju detaile, mis muudavad juhi töö lihtsamaks ja mugavamaks, nt kapoti avamine elektriliselt või jahutusega toidulaegas. Sellised väiksed detailid kergendavad operaatori tööd harvendusraies isegi pikkades vahetustes.


Ergonoomia

Ruumikas kabiinis on erilist tähelepanu pööratud nähtavusele. Tõstuki alumine osa on väga kitsas, pakkudes takistamatut vaadet laadimissuunas. Aknad on tehtud nii, et väga lihtne on näha rattaid. Mootori madalate pöörete, nutika hüdrosüsteemi ja tõhusa mürasummutuse tõttu on kabiin hämmastavalt vaikne ja mugav. 


Tõstuk

Kokkuveotraktori 10-meetrise ulatusega tõstuk on valmistatud eelkõige harvendusraie jaoks. Tõstuki madal asend parandab külgstabiilsust ja nähtavust. Tõstuki võib varustada kaaluga, millega saab lisaks puidumahu kontrollimisele takistada ka veoki ülekoormamist.


Käru

Kuigi harvendusraie toodang on enamasti suhteliselt lühike paberipuu, on FR28-ga võimalik vedada ka saepalki. Forvarderi saab tehasest tellida erineva kärupikkusega: 3,8 kuni 4,4 meetrit. Koormavõre on hüdrauliliselt kohandatav.


Hooldus

Arvukad hooldussõbralikud detailid annavad tunnistust Sampo Rosenlewi masinaehituse traditsioonidest. Tõestuseks on näiteks hüdrosüsteemi vaakumpump, mis takistab õlileket hooldustööde ajal või vooliku purunemise tõttu. Operaator saab pumba süütevõtmega sisse lülitada kohe lekke tekkides. Hüdroõli täitepump takistab igasuguste lisandite sattumist süsteemi. Perioodilise või muu hoolduse käigus pumbatakse õli läbi tagasivoolufiltri. See parandab märgatavalt süsteemi puhtana hoidmist.


Mootor

Jõuallikana kasutatakse pikaaegse Soome tootja Agco Power neljasilindrilist diiselmootorit 49 AWF. Minimaalne kütusekulu koos pikkade hooldusvälpadega tagavad, et selle madala emissiooniga mootori kasutamine ei ole kallis. Mootori võimsus on 124 kW, pöördemoment 700 Nm.


FR28 tehnilised andmed 

Rehvidees/taga710/40-22,5
600/50-22,5
MassAlates13 000 kg
Mõõtmed Pikkus8262 mm
 Laius

2720 mm

(710/40-22,5 rehvid)

 Kliirens620 mm
KandevõimeMax koorem10 000 kg
 Koormaala läbilõige4 m²
DiiselmootorTüüpAgco Power 49 AWF
 Võimsus124 kW / 2100 rpm
 Pöördemoment700 Nm / 1100-1600 rpm
 Kütusepaak220 l
ÜlekanneTüüpHüdrostaatilis-mehaaniline diferentsiaalilukuga
 Kiirus, max25 km/h
 Veojõud130 kN
JuhtimineTüüp

Proportsionaalne

 Pöördenurk+/- 45°
PiduridTüüpMärgpidurid ees ja taga
HüdropumpTüüpKoormustundlik
 Vooluhulk220 l/min (2000rpm)
 Rõhk215 bar
 Õlipaak125 l
ElektrisüsteemAkud2x145 Ah, 24 V
 Generaator100 A
 Starter 4kW
 Töötuled16 tk
TõstukTüüpMesera F59 / Kesla 600
 UlatusMesera 7,2 /8,5/ 10 m /
Kesla 7,7 /8,2/ 10 m
 RotaatorSampo Hydraulics MR8
 RiputiÜhesuunalise piduriga riputi
 HaaratsKesla proG28


 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 

 


 

 
 
 
 
 

 

 


 
 
 

 

 

 


 
 

 

 

 

 

 Standardvarustuses: kliimaseade, hüdroõli täite- ja vaakumpump, 2 tulekustutit, raadio/CD, hüdrauliline trepp, tööriistakomplekt.

 

Vaata lisaks:

www.sampo-rosenlew.fi/en/products/metsakoneet-----/kuormatraktorit--/fr28-.html#0

 

 

FOTOD

 

HR46x

 

   

 

FR28

 

 

 

 

Miks Sampo Rosenlew?

 

ÜLDISED FAKTID HARVENDUSRAIE KOHTA

Metsamajandamise eesmärk on puidutoodangu kvantitatiivne ja kvalitatiivne maksimeerimine. Sama eesmärk on kõikidel raieoperatsioonidel, mis jaotuvad kahte liiki:

1. Raiumine kasvu parandamiseks, siia kuulub ka harvendusraie.

2. Lageraie, mille eesmärk on vanade puude asendamine.

Harvendamise eesmärk on koondada metsapinnase tootmisvõimsus ja puidu kasvatamine teatud üksikutele puudele. Soovitud tulemuseks on hea kvaliteediga suured puud. Kogu puistu peaks kasvatama tihedat, ühtlast ja tervet metsa. Metsamasinad peaksid olema tehniliselt sobivad ja arvestama raietegevuse eesmärki. Järelikult peavad tihedas metsas töötavad harvendusraie masinad olema suhteliselt väiksed, hea manööverdusvõimega ja sobilikud tööks lankidel, kus ei tohi kahjustada allesjäävaid puid. Masinate liikumiseks kasutatavate metsateede pindala tuleb hoida võimalikult väike, sest puudele peab kasvamiseks jääma võimalikult palju ruumi. Seepärast sobivad Sampo Rosenlewi masinad kasutamiseks just harvendusraies.

 

HARVENDUSRAIE ÖKONOOMSUS

Nagu igas puidutootmise etapis, peavad ka harvendusraie puhul olema kulud minimeeritud. Samas ei tohi kulude kokkuhoid halvendada töö tulemust, st tõhusust ja kvaliteeti. Mehhaniseeritud raie kulud jagunevad laias laastus kolmeks:

1. Kapitalikulu, mis oleneb varustuse soetusmaksumusest.

2. Tööjõukulu, mis koosneb töötasust ja seonduvatest lisakuludest.

3. Jooksvad kulud, nt kütus, määrded, hooldus, transport, kindlustus.

Kapitalikulu saab vähendada kõige odavama metsamasina soetamisega. Tööjõukulude vähendamine tehniliste lahendustega ei ole võimalik. Jooksvaid kulusid saab kontrollida kõige ökonoomsemate alternatiivide valikuga. Kuna Sampo Rosenlewi harvendusraie harvesterid ja forvarderid on tõestanud oma töökindlust, nende hind on väga konkurentsivõimeline ja kütusekulu väike, on nad parim valik.

 

 

Sisukaart |  TOOTED  BRÄNDID  SAMPO 
domeen | virtuaalserver @ veebimajutus.ee